Türkçe Programlama Dersleri

İnternette özellikle türkçe programlama kaynağı bulmak özellikle ingilizceye göre oldukça zor. Bunun sebebi bir kenarda dursun elimizde neler var onlara bir bakalım. Aşağıdaki -şimdilik- ufak olan liste nitelikli olduğunu düşündüğüm programlama derslerini barındırıyor. Umarım iş görür.

HTML Dersleri

Türkçe kaynak olarak rastladığım diğerlerine nazaran daha nitelikli HTML dersleri bu sayfada bulunuyor. Aslında yeni özelliklerden ve güncel kullanımdan bahsedilmemiş ama yine de başlangıç açısından temiz bilgiler barındırıyor.

Bağlantı

CSS Dersleri

Oldukça eski ve nitelikli olan Fatih Hayrioğlu’nun zamanla genişlettiği CSS arşivi. Epey bir emek harcanmış olan bu kaynak oldukça yararlı ve iyi bir rehber.

Bağlantı

Modern JavaScript

Yine rastladığım en nitelikli JavaScript dersleri. Modern vurgusunu yapmamın sebebi güncel tekniklerle, kullanımlarla JavaScript’i öğretiyor olması.

Bağlantı

Python Programlama Dili Dersleri

Bu sayfa için ne söylesek azdır. Python için böyle bir türkçe kaynak büyük bir emek ve sorumluluk gerektiriyor. Python öğrenmek, bilgi tazelemek ve referans olarak kullanmak için -hala- epeyce kullandığım bir programlama ders dizisi.

Bağlantı

Node.JS Dersleri

Node’u es geçmek olmaz. Daha önceden faydalandığım gayet iyi bir dille anlatılmış olan bu kaynak eminim node’a meraklı dostlar için faydalı olacaktır.

Bağlantı