Açık Kaynak Projelerim

PHP Veritabanı Sınıfı

PDO’dan faydalanarak geliştirdiğim ve hemen hemen birçok projemde kullandığım ve olumlu sonuçlar aldığım veritabanı sınıfı. Kullanımını oldukça basit tutmaya çalıştım. Dökümantasyonu projenin deposundan okuyabilir ve indirip kullanabilirsiniz.

https://github.com/DemirPHP/Veritabani-Sinifi

PHP Veri Sayfalama Sınıfı

Veritabanından alınan verileri veya bir dizideki verileri sayfalamak için oluşturduğum bir sınıf. Kullanımı gayet basite indirgemeye çalıştım. Dökümanlara, kullanımına ve kaynak dosyalara projenin deposundan ulaşabilirsiniz.

https://github.com/DemirPHP/Sayfalama-Sinifi

PHP Validasyon Sınıfı

Validasyon sınıfı sayesinde kullanıcıdan alınan verileri doğrulama işlemini kolayca yapabiliyoruz. Belirlediğimiz şartlara göre veri doğrulaması yapan bu sınıf, hataları da istediğimiz gibi bize verebiliyor ve tema dosyalarında bunları kolayca yorumlayabiliyoruz. Projenin dökümanına, kullanımına ve kaynak dosyalarına deposundan ulaşabilirsiniz.

https://github.com/DemirPHP/Validasyon-Sinifi

Basit Veritabanı Sınıfı

Basit olduğu kadar işlevsel olan bu veritabanı sınıfında PDO’nun kullanımını arttırması amacıyla yazmıştım. Hala da değerini koruyor ve amatörler için oldukça kullanışlı.

https://github.com/DemirPHP/BDB

CSRF Koruma Sınıfı

CSRF açığına bir çözüm getirmesi amacıyla yazdığım bu sınıf basit bir güvenlik önlemi alıyor. Projenin detaylarına depodan ulaşabilirsiniz.

https://github.com/DemirPHP/CSRF-Korumasi